Asymetryczne usta – jak poprawić ich kształt?

Asymetria ust związana jest z ich nierównym kształtem. Problem ten może dotyczyć całych ust lub jedynie tylko ich pewnych fragmentów. Czy można zaradzić temu problemowi, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Dowiesz się po zapoznaniu z niniejszym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Na czym polega asymetria ust?

Charakterystyczną cechą asymetrii ust, zwanej potocznie „krzywymi ustami”, jest nierówny i nieproporcjonalnych ich kształt. Wyróżniamy asymetrię pionową, poziomą lub dotyczącą określonego fragmentu ust, np. kącików. Najczęściej występującym rodzajem asymetrii jest nieproporcjonalność w obrębie dolnej i górnej wargi.  

Przyczyny asymetrii ust

Asymetria ust może wynikać z uwarunkowań genetycznych lub być spowodowana niektórymi chorobami i schorzeniami. Zaliczamy do nich m.in. udar mózgu, uszkodzenie nerwu twarzowego, zajęczą wargę, wady zgryzu, neuropatię zakończeń nerwowych, znaczne braki w uzębieniu, blizny powypadkowe. Zanim poddamy się zabiegowi korekcji asymetrii ust, powinniśmy udać się do lekarza, aby określić przyczynę tego problemu. Pozwoli to na dobranie idealnej metody korekcji asymetrii odpowiadającej naszym uwarunkowaniom.

W jaki sposób można skorygować nierówne usta?

Trwałą, aczkolwiek zapewniającą najlepsze efekty i jednocześnie najbardziej inwazyjną metodą na likwidację asymetrii ust jest zabieg chirurgiczny. Innym, wymagającym mniejszej ingerencji sposobem jest likwidacja asymetrii ust poprzez ich powiększanie przy użyciu kwasu hialuronowego. Polega ona na precyzyjnym wstrzyknięciu kwasu w ściśle określone miejsca przy użyciu specjalnej strzykawki. Po zakończonym zabiegu konieczne jest przestrzeganie zasad rekonwalescencji przez 14 dni. W tym czasie usta mogą pozostać opuchnięte i posiadać nierówny kształt, który po upływie tego okresu powinien ustąpić. Wadą tego zabiegu jest to, że wymaga powtarzania co kilka miesięcy, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnie wydalany z organizmu.

Dlaczego powiększanie ust kwasem hialuronowym niektórym ludziom nie kojarzy się pozytywnie?

Niekiedy zdarza się tak, że efektem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego są nierówne usta, lecz ich przyczyną nie jest sam zabieg, lecz niewłaściwe jego przeprowadzenie, wstrzyknięcie kwasu w nieodpowiednie miejsce, nieprzestrzeganie zaleceń pozabiegowych lub nieproporcjonalne, podskórne przemieszczanie się kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wymaga skorzystania z usług profesjonalisty z zakresu medycyny estetycznej 

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym powinien być wykonany przez specjalistę mogącego pochwalić się odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem. Zanim poddamy się zabiegowi, nie powinniśmy żałować czasu na poświęcenie go na znalezienie dobrego specjalisty, który wykona go w sposób prawidłowy i będzie przestrzegał określonych zasad. Niestety, ale większość błędów, a tym samym negatywne opinie, które krążą wokół zabiegu powiększania ust, spowodowane są nieudanymi zabiegami spowodowanymi brakiem wiedzy i doświadczenia, wstrzyknięciem kwasu w nieodpowiednie miejsca oraz niedostatecznym przestrzeganiem zasad higieny. Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do zabiegów bezpiecznych, który przeprowadzony we właściwy sposób nada naszym ustom piękny, naturalny i równy kształt oraz zlikwiduje ich asymetrię.

Zalety powiększania ust kwasem hialuronowym

Być może nie każdy z nas wie, że kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka, dlatego wstrzykiwany z zewnątrz jest równie dobrze tolerowany. Oprócz nadaniu ust pełniejszego, ładniejszego i bardziej ponętnego kształtu, kwas hialuronowy wpływa pozytywnie na ich nawilżenie. Ponadto kwas hialuronowy sprawia, że usta są zabezpieczone przed działaniem takich niekorzystnych czynników zewnętrznych jak mróz i promieniowanie UV.

usta

Powiększanie ust kwasem hialuronowym we Wrocławiu

W klinice smile.expert oferujemy Państwu możliwość likwidacji asymetrii ust przy użyciu bezpiecznej, sprawdzonej i mało inwazyjnej metody powiększania ust kwasem hialuronowym. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel z doświadczeniem-lekarza medycyny estetycznej, który zadba o Państwa komfort i dobre samopoczucie. Przed jego rozpoczęciem następuje aplikacja środka przeciwbólowego w postaci kremu, dlatego zabieg jest bezbolesny i trwa tylko parę minut. Jeżeli zastanawiasz się nad usunięciem asymetrii ust i nadaniu im bardziej proporcjonalnych, równomiernych kształtów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami oraz do umówienia terminu wizyty. Służymy poradą i pomocą w dobraniu odpowiedniej, spełniającej Państwa oczekiwania, metody korekcji ust. Sprawimy, że będą one wyglądać naturalnie i pięknie oraz będą zachwycać swoim efektem estetycznym.

Comments are closed.