Czego nie wolno robić po powiększeniu ust?

Powiększenie ust to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala on uzyskać piękne i kształtne usta. Jest to zabieg bezpieczny, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób postępować bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Pozwoli to cieszyć się świetnym efektem oraz uchroni przed problemami.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku kobiet, których usta są bardzo małe lub asymetryczne. Wstrzyknięcie w nie kwasu hialuronowego zapewni im piękny kształt oraz wypełnienie. Kwas można także stosować w celu korekty bruzdy nosowo-wargowej oraz zmarszczek wokół oczu i ust.

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do takiego zbiegu, gdyż jest on nieinwazyjny. Kwas jest wstrzykiwany w usta za pomocą zastrzyku. Zaleca się jednak, aby na kilka dni przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny ani leków przeciwzakrzepowych. Nie powinno się także korzystać z sauny czy kąpieli słonecznych.

Jak przebiega zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy zostaje podany pod skórę za pomocą specjalnej igły. W miejscu wkłucia może pojawić się ból lub delikatny obrzęk. Jest to jednak zupełnie normalne zjawisko, które nie powinno wzbudzać większych obaw. Wcześniej pacjentce podane zostaje znieczulenie miejscowe, które ma zniwelować nieprzyjemne dolegliwości. Najczęściej wykonuje się kilkanaście nakłuć w celu wprowadzenia kwasu hialuronowego.

O czym trzeba pamiętać bezpośrednio po zabiegu?

Jest to zabieg nieinwazyjny, dlatego pacjenta właściwie od razu może normalnie funkcjonować. Kilka dni po zabiegu można stosować leki przeciwobrzękowe, które pomogą zmniejszyć obrzęk, jeśli się taki pojawił. Można także zaopatrzyć się w specjalne maści chłodzące i łagodzące. Warto także pamiętać o tym, aby pić duże ilości wody, co najmniej 2 litry dziennie. Gdy usta będą już zagojone, to można je nawilżać i odżywiać poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dzięki nim będą one świetnie nawilżone, a tym samym ich nowy kształt wyeksponowany.

Jeśli chcesz przeprowadzić zabieg, jakim jest powiększenia ust we Wrocławiu można znaleźć profesjonalne gabinety, które go wykonują. Trzeba pamiętać o tym, że tylko prawidłowo wykonany zabieg daje gwarancję tego, że usta będą prezentować się naprawdę świetnie. Kilka dni po zabiegu mogą pojawić się na nich drobne nierówności czy grudki, ale jest to stan przejściowy. Należy powstrzymywać się od dotykania ust po zabiegu, aby utrzymać miejsca wkłucia w należytej czystości.

Około 2-3 dni bezpośrednio po zabiegu powinno się zrezygnować z korzystania z solarium czy sauny. Należy unikać opalania, basenów, a także miejsc, w których dochodzi do dużych wahań temperatury. Nie należy także spożywać alkoholu i palić papierosów. Odradza się również przez okres od 3 do 7 dni po zabiegu uprawiania aktywności fizycznej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie może być przeprowadzony u każdej pacjentki. Przeciwwskazaniem do jego wykonanie jest przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią. Nie mogą mu się poddać także osoby z chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi. Przeciwwskazaniem są również różnego rodzaju infekcje, takie jak angina, opryszczka czy próchnica zębów. 

usta

Finalny efekt zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym pojawia się po około 2 tygodniach od jego wstrzyknięcia. Po tym czasie żel wiąże wodę i układa się w prawidłowy sposób w tkankach. Trwałość zabiegu, czyli to, przez jaki okres utrzymywać się będzie efekt zależy od wielu czynników. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, co oznacza, że jest samoczynnie usuwany z organizmu, co wiąże się z tym, że jest on usuwany również z ust. Najczęściej optymalne efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Niekiedy czas ten wynosi nawet 18 miesięcy, ale jest to bardzo indywidualna sprawa. To, jak długo utrzymają się efekty zależy bowiem od uwarunkowań genetycznych, stylu życia czy stosowanej diety. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym można wykonać ponownie, co pozwoli cieszyć się pięknymi i pełnymi ustami przez zdecydowanie dłuższy czas.

Comments are closed.