Jakiego rodzaju zabiegi wykonywane są w gabinetach stomatologicznych?

Stomatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozą oraz leczeniem uzębienia człowieka. Dzięki nowoczesnym technikiem dziś wykrycie problemów, także przedwczesnych, które jeszcze nie są odczuwalne ani widoczne gołym okiem, leczenie zębów jest skuteczniejsze i dla wielu osób mniej bolesne.

Usługi dostępne w klinice stomatologicznej

Dziś oferta przeciętnego gabinetu stomatologicznego jest znacznie szersza niż kiedyś i wymienić z pewnością możemy takie działania jak prześwietlenie zęba, leczenie zachowawcze, endodoncję, protetykę czy chociażby wybielanie zębów. Poniżej prezentujemy bardzo dokładną listę większości usług gabinetów stomatologicznych, dzięki którym można doprowadzić swoje zęby do porządku.

stomatolog Łódź

Podstawowe usługi, na jakie możemy liczyć w dobrym gabinecie stomatologicznym:

– leczenie próchnicy zębów u dorosłych i dzieci
– leczenie kanałowe / endometr ,wypełnianie kanałów, kontrola wypełnienia
–  RTG na miejscu
– profilaktyka próchnicy i chorób przyzębia/ fluoryzacja, uszczelnianie
bruzd, profesjonalne czyszczenie zębów – aparat ultradźwiękowy, piaskarka
– ekstrakcje zębów stałych i mlecznych
– dłutowanie zatrzymanych zębów
– resekcje wierzchołków zębów
– usuwanie torbiel
– plastyka wyrostków zębodołowych
– korony porcelanowe na stopach szlachetnych i nieszlachetnych
– korony porcelanowe bezmetalowe w systemach In-Ceram i Procera
– protezy szkieletowe klamrowe i bezklamrowe
– protezy akrylowe w technologii Ivocap-SR
– protezy teleskopowe

Zakres zabiegów protetycznych:

– odbudowa pojedynczych zębów
– mosty oparte na implantach
– implanty jako elementy utrzymujące protezy
– odbudowa kości biomateriałami /sterowana regeneracja tkanek
– rekonstrukcje oparte o implanty nowoczesnych systemów

stomatolog Łódź

Profesjonalne leczenie zębów w gabinecie stomatologicznym

Jak widać leczenie zębów to naprawdę zaawansowana dziedzina medycyny. Dzięki wdrożeniu tak nowoczesnych metod stosunkowo łatwe jest rozpoznanie stanu chorobowego, a także pozbycie się go. Obecnie ząb nie zawsze musi zostać usunięty lub w jakikolwiek sposób deformowany. Dzięki nowoczesnych technikom możliwe jest zachowanie zdrowego uzębienia przez dłuższy czas. Z pewnością warto zwrócić uwagę na oferty gabinetów stomatologicznych, które posiadają wyspecjalizowanych stomatologów otwartych na kompleksowe leczenie pacjentów.

Dziś pokaźna próchnica nie oznacza straconego zęba – dzięki mocnym, wytrzymałym materiałom łatwiej jest przywrócić ząb do pełnej kondycji, natomiast leczenie jest mniej bolesne. Wykorzystanie w leczeniu mikroskopów oraz innych narzędzi pozwala na precyzyjne zweryfikowanie tego, czy ból, który odczuwa pacjent rzeczywiście pokrywa się ze złym stanem uzębienia.

Przypominamy, że kontrole w gabinetach stomatologicznych w Szczecinie i innych miastach w Polsce powinno się wykonywać profilaktycznie. Pozwala to wykryć problem szybciej niż w przypadku ich braku, co więcej możemy także zapobiec niepotrzebnemu nawarstwieniu się problemu oraz chociażby rozrostowi próchnicy, który może wymagać nawet leczenia kanałowego. Standardowo powinniśmy udać się na jednorazową kontrolę dentystyczną raz na 6 miesięcy, do czego serdecznie zachęcamy.

Centrum Dentex – gabinety stomatologiczne

Centrum Dentex to sieć gabinetów stomatologicznych czynnych od poniedziałku do soboty. Oferowane usługi wykonywane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny stomatologii. Płatność za leczenie klienci mogą rozłożyć na dogodne raty.

Dane kontaktowe:

Adres: ul. Towarowa 14, 65-114 Zielona Góra

Telefon kontaktowy: 882 184 929

WWW: Centrum Dentex – gabinety stomatologiczne

Comments are closed.