Odciąż kręgosłup podczas snu – poduszka profilowana

Poduszka jest bardzo ważnym obok materaca wyposażeniem sypialni. Od jej jakości zależy komfort nocnego wypoczynku. Tradycyjne poduszki wypełnione pierzem lub wełną owczą coraz częściej zastępowane są przez poduszki lecznicze, które są wypełnione pianką termoelastyczną lub lateksem. Właściwie dopasowana poduszka pozwoli uniknąć rannego bólu głowy i pleców.

Zalety poduszek wypełnionych pianką termoelastyczną

Zaletą poduszki wypełnionej pianką termoelastyczną jest dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa powstających w czasie snu. Pianka termoelastyczna to materiał, dzięki któremu szyja właściwie podparta, nie powoduje napięcia wokół ramion i karku.

Rozluźnione mięśnie w czasie snu odpoczywają, co w konsekwencji pozwala uniknąć bólów głowy i barków i przyczynić się do komfortowego i regenerującego snu. Poduszka z takim wypełnieniem jest lekka i wytrzymała, pod wpływem czynników mechanicznych nie odkształca się. Jej użytkownikami powinny być osoby, które wykonują długotrwałe prace w nieruchomej pozycji, między innymi kierowcy, informatycy. Termoelastyczna poduszka profilowana pozwoli uniknąć schorzeń kręgosłupa lub złagodzi dolegliwości związane z jego zmianami zwyrodnieniowymi. Dzięki niej uniknąć można także problemów ze snem,
blokowania przepływu krwi, czego konsekwencją jest drętwienie kończyn. Jej wysokość można regulować, wyciągając jeden płat poliuretanowy ze środka wypełnienia.

Wypełnienie składa się z dwóch wyprofilowanych płatów pianki termoelastycznej oraz pianki poliuretanowej, które pod wpływem temperatury ciała dopasowują się do jego kształtu.

Pielęgnację tego typu poduszki zapewnia pokrowiec wykonany z pikowanej,  bawełnianej dzianiny frotte wzmocnionej warstwą owaty, czyli włókniny silikonowej i nici poliestrowych, który dzięki zamkowi błyskawicznemu można zdjąć i wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Wypełnienie jest polecane alergikom.

Zalety poduszek wypełnionych lateksem

Poduszki z lateksu należą do najlepszych tego typu produktów profilowanych.
Materiałem wykorzystywanym do ich wykonania jest najwyższej jakości lateks,  czyli naturalna żywica drzewa kauczukowego. Technologia Talalay stosowana w produkcji tego typu poduszek pozwala na uzyskanie produktu niezwykle lekkiego i odpornego na odkształcenia, który dopasowuje się do naturalnego kształtu ludzkiego ciała, pozycji tak polecanej przez lekarzy w trakcie nocnego wypoczynku. Doskonale podpiera górne odcinki kręgosłupa, zwłaszcza okolice szyi i barku, umożliwiając mięśniom całkowite rozluźnienie.

poduszka profilowana ergo talalay

Poduszka profilowana Ergo Talalay marki M&K Foam.

Lateks, dzięki porowatej strukturze, zapewnia doskonałą termowentylację, dzięki czemu skóra oddycha, a ciało się nie poci. Poduszka z lateksu, dzięki strukturze ułatwiającej oddychanie, sprawia, że można ograniczyć chrapanie podczas snu. Szczególnie polecana jest alergikom i osobom, które pracują w pozycji nie sprzyjającej zachowaniu kręgosłupa w prawidłowym i optymalnym dla zdrowia stanie.

Poduszka profilowana? Na zdrowie

Właściwe dopasowanie twardości poduszki do ciężaru ciała i jego budowy wpływa na komfort snu. Oznaczona symbolem H2 przeznaczona jest dla osób lekkich, których waga nie przekracza 80 kilogramów. Natomiast w poduszki H3 powinny zaopatrzyć się osoby ważące ponad 80 kilogramów. Lateks jest wypełnieniem antyalergicznym, gdyż roztocza i grzyby nie rozwijają się w nim.

Regularne jej użytkowanie ułatwia również leczenie bezdechu sennego. Wkład poduszki z lateksu jest chroniony pokrowcem, który można łatwo, dzięki wszytemu zamkowi, zdjąć i wyprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Uszyto go z tkaniny składającej się w 35% z wiskozy oraz w 65% z poliestru. Wzbogacony został także jonami srebra, uniemożliwiającymi rozwijanie się pleśni oraz neutralizującymi zapach ludzkiego potu oraz mającymi bakteriobójcze działanie. Jony srebra zabezpieczają przed działaniem pola elektrostatycznego emitowanego przez telefony komórkowe i laptopy.

Pokrowiec jest obustronnie pikowany antyalergiczną włókniną silikonową zwaną owatą. Poduszki profilowane to najlepszy produkt dla osób dbających o stan swojego kręgosłupa i komfortowy sen.

Comments are closed.