Ortopeda

Jedną z głównych czynności w życiu człowieka jest ruch. Dzięki niemu ludzie przemieszczają się z miejsca na miejsce, wykonują pracę, uprawiają aktywnie sport czy starają się zdrowo żyć.

Osoba, która ma widoczne problemy z poruszaniem się lub wcale nie może tego robić często wykluczona jest ze społeczeństwa lub ma problemy z funkcjonowaniem w wielu dziedzinach życia. Z pomocą przychodzi ortopeda Wrocław. Lekarze, którzy specjalizują się w dziedzinie nazwanej ortopedią leczą pacjentów, którzy mają trudności związane z częściowym lub całkowitym niedowładem narządów ruchu.
Ortopeda bada pacjentów i analizuje czy powstałe wady są czasowe czy stałe, po czym sugeruje odpowiednie leczenie. Poza leczeniem narządów ruchu ortopeda bierze udział w leczeniu układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów czy naczyń. Częstą dolegliwością, z którą zgłaszają się chorzy do lekarzy ortopeda Wrocław są skrzywienia kręgosłupa, w tym:

  • lordoza (jest to wygięcie do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym)
  • kifoza (wygięcie do tyłu w odcinku piersiowym)
  • skolioza (wygięcie w bok)

Diagnoza ortopedy oraz leczenie są najważniejsze dla pacjentów, trzeba im poświęcić należyty czas by prawidłowo wyleczyć skutki uszkodzeń. Brak kontroli lekarskiej oraz amatorskie dobieranie leczenia może spowodować pogłębienie wad lub np. złe zrośnięcie siękości.

Comments are closed.