Otyłość i jej problem na całym świecie

Każdy z nas zna poważną chorobę, jaką jest otyłość. W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać się z osobami, które cierpią na znaczną nadwagę z różnych powodów. Choroba ta powoduje wiele nieprzyjemnych skutków w całym organizmie człowieka. Otyłość wpływa również na funkcjonowanie człowieka. Nieprawidłowy wskaźnik BMI zazwyczaj przekracza normę drastycznie. Problem zaczyna się przy BMI wynoszącym 30 – wskaźnik niektórych osób wynosi powyżej 40. Dlatego też część osób otyłych powinna przejść przez specjalną operację polegającą na zmniejszeniu żołądka. Jest wiele sposobów na przeprowadzenie operacji. Rocznie takich operacji przeprowadza się około 500 tysięcy tylko w Polsce. Znaczy to, że na całym świecie problem otyłości nie maleje.

Kto może wyleczyć osoby cierpiące na znaczną nadwagę?

Zabiegi mające na celu znaczne zmniejszenie rozmiaru żołądka, zaliczane są do tzw. dużej chirurgii.  Każdy sposób zmniejszania żołądka wykonywany jest przez specjalny zespół chirurgów. Są to bowiem skomplikowane operacje, wymagające obecności odpowiedzialnych i kompetentnych osób. Przed operacją należy spędzić w szpitalu parę dni w celu wykonania wszystkich potrzebnych badań. Konieczne jest bowiem uzyskanie wyników na temat układu oddechowego i krążenia. Ponadto, trzeba określić stan pacjenta i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Na sam zabieg czeka się około 6 miesięcy. Po zabiegu natomiast konieczne są regularne wizyty u dietetyka i lekarzy. Dzięki temu pozostajemy przy zdrowym trybie życia, a nasza dieta jest rozpisana we właściwy sposób. Lekarze natomiast są w stanie ocenić postępy w leczeniu lub ewentualne nieprawidłowości. W celu zapoznania się z dokładniejszymi informacjami dotyczącymi

Pacjenci

Pacjentami możemy nazwać wszystkie te osoby, które podjęły się leczenia znacznej otyłości. Każda osoba, która została skierowana do specjalisty ze swoim problemem, zapewne zostanie poddana operacji zmniejszenia żołądka. Zabiegi te wykonywane są wyłącznie w przypadkach, gdy znaczna otyłość utrudnia nam życie i powoduje poważne choroby (miażdżycę, zapalenia stawów i iotyłość leczenienne). Obecnie, coraz więcej osób choruje na znaczną nadwagę, co za tym idzie – wzrasta konieczność przeprowadzana operacji. Dlatego też możemy mieć wybór spośród wielu wariantów wykonywania operacji.

Najpopularniejsze sposoby leczenia

Wiele jest sposobów na wyleczenie otyłości w zakresie chirurgii. Najpopularniejszą metodą jest balon silikonowy, który napełniany jest solą fizjologiczną. Dzięki niemu stale towarzyszy uczucie sytości. Następnym rodzajem zabiegu jest mankietowa resekcja żołądka, podczas której część żołądka jest po prostu wycinana. Pozostaje jedynie część żołądka, która może pomieścić do 150ml. Kolejnym sposobem jest tzw. by-pass żołądkowy. W górnej części żołądka zostaje wytworzony pewnego rodzaju zbiornik, który jest połączony z jelitem cienkim. Alternatywa ta jest idealna dla osób ze znacznie zawyżonym BMI. W celu zapoznania się z dokładniejszymi informacjami dotyczącymi profesjonalnego leczenia otyłości, zapraszamy na stronę http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-laparoskopowa-i-leczenie-otylosci-3d,128.htm.

Comments are closed.