Pomoc psychologa

Coraz więcej Polaków korzysta z pomocy profesjonalistów psychologów – jak wynika z badań. Nie ma się co dziwić, że coraz częściej ludzie są zainteresowani pomocą w radzeniu sobie z problemami, ze względu na to w jakim środowisku żyjemy musimy się coraz częściej zmagać z różnymi sytuacjami, które były nie do pomyślenia jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Najczęstsze problemy

Ludzie coraz częściej nie zadowalają się „byle czym”. Jeżeli są w związku – oczekują dobrego, sprawnie funkcjonującego partnerstwa. Jeśli mają pracę – oczekują takiej która nie tylko zapewni im dobry dochód, ale też będzie dawała możliwości rozwoju swoich umiejętności i zdobywania nowych zdolności. Niesatysfakcjonujący związek i zła praca to najczęściej wymieniane przez pacjentów problemy.

Jak zatem sobie z nimi radzić?

psycholog Oława

W przypadku gdy do naszego związku zakrada się cisza i coraz trudniej jest nam znaleźć wspólną płaszczyznę do rozmów dobrze jest zdiagnozować problem i go przepracować. Jak wskazują psycholodzy, osoby które pokonały kryzys w związku są z niego bardziej zadowolone i czują się silniej ze sobą związane. Często jednak najtrudniej jest zrobić pierwszy krok ku zdrowemu związkowi. Właśnie w takich sytuacjach możemy liczyć na pomoc specjalisty psychologa. Podczas terapii dla par, mamy szansę poznania uczuć i obaw partnera i rozmowy w obecności niezależnego obserwatora, który może moderować przebiegiem dyskusji w sposób jak najbardziej produktywny i rozwojowy.  Jeżeli zależy nam na związku i mimo wielu prób nie możemy samodzielnie przepracować problemu i znaleźć rozwiązania, dobrze  jest sięgnąć po pomoc. W takim przypadku najważniejsze jest by mieć świadomość, że decyzja o zaangażowaniu pomocy psychologicznej jest dojrzała i nie jest powodem do wstydu.

Problemy z pracą

Praca często powoduje duży stres, szczególnie jeśli zajmujemy stanowiska kierownicze i ciąży na nas duża odpowiedzialność za innych pracowników. Jeśli przenosimy pracę do domu, nie potrafimy przestać o niej myśleć, obawiamy się jej utraty lub mamy inne zawodowe kłopoty często najefektywniejszą metodę radzenia sobie z nimi jest w stanie nam podać jedynie psycholog. Psycholog posiada wiedzę i doświadczenie, których my nie posiadamy i dzięki nim jest nam w stanie pomoc w najlepszy dla nas sposób. Jeżeli czujemy, że mimo najszczerszych naszych chęci, jest nam bardzo trudno funkcjonować z tym co nam ciąży, warto poszukać gabinetu psychologa w naszej okolicy i skorzystać z jego profesjonalnej pomocy.

Comments are closed.