Co możemy jeść z „kuchni szybkiej”?

Właściwie każdy z nas lubi porządnie zjeść. Nie każdy z nas posiada natomiast czas na to, żeby coś samodzielnie ugotować. I nie chodzi tu o to, że w większości jesteśmy zwolennikami szybkiej i nieskomplikowanej kuchni. Po prostu na przygotowanie bardziej trudnych potraw nie chcemy poświęcać chwil, jakich i tak zazwyczaj za wiele nie mamy. Co dominuje więc na naszych stołach i z jakiego powodu są to dania typu Fast Food? I czy taki Fast-food może być znakomity?

Pizze

Jest kilka dań, które Mieszkańcy Polski wybierają najczęściej. W wielu przypadkach nie są to dania pochodzenie kuchni narodowej, ponieważ nasza tradycja rozkazuje przygotowanie posiłków z największą starannością za co później wspaniale nas nagradza. Z reguły Polacy ochoczo wybierają kuchnię włoską i amerykańską. Jednakowo popularne jak pizza i burgery są frytki pochodzące z Belgii. Kto zdołałby odmówić pysznej, aromatycznej pizzy wprost z pieca opalanego drzewem. Kto nie spożyłby hamburgera ze świeżej, wybornej stuprocentowej wołowiny. Kto wzgardziłby frytkami ze świeżych ziemniaków?

Całkiem możliwe, że prawie każdy z nas za każdym razem posiada na takie posiłki wolę – zwłaszcza gdy w głowie na obiad rozwiązań deficyt.Czy szybkie dania mogą być dla nas odpowiednie? Czy mają one jakiekolwiek wartości prozdrowotne?

Okazuje się, że z Fast Foodami bywa jak ze wszystkim. Te podawane w popularnych sieciówkach lub poprzez wszystkich nie bardzo znanych producentów, niewiele posiadają wspólnego ze zdrowym i dobrym dla nas pożywieniem. I jeśli posiadamy zamiar zdecydować się na zakupy posiłku właśnie tam, to możemy być przekonani, że nie będzie on dla nas najbardziej korzystny. Jednakże decydując się na produkty we własnym zakresie i przygotowując na przykład pizzę w mieszkaniu sami przesądzamy o kaloryczności posiłku i o tym z jakich produktów zostanie on wyprodukowany. Ze stuprocentową pewnością idąc się do kameralnej miejscowej pizzerii także jest duże prawdopodobieństwo, że otrzymamy zdrowe i naturalne pożywienie.

W razie ochoty w nocy na pizzę najlepszym rozwiązaniem jest pizza nocna, która będzie zdrowa a niekoniecznie odbije się na naszym zdrowiu.

Reasumując zagadnienie – przygotowane samodzielnie posiłku z kuchni szybkiej są jak najbardziej dla nas zdrowe. Także frytki z ziemniaków podsmażane na oleju jesteśmy w stanie odchudzić poprzez wytarcie nadmiernej ilości oleju ręcznikami papierowymi. Także burger z wołowiny z ekstra warzywami okazuje się bardzo obdarzonym w wartości zdrowotne daniem. Jedzmy więc Dania typu fast Food z uwzględnieniem żeby były – zrobione z wykorzystaniem rąk własnych.

Comments are closed.