Ile kosztuje balkonik rehabilitacyjny?

Balkoniki rehabilitacyjne są dobrą alternatywą do lasek i wózków inwalidzkich dla osób, które mają trudności z poruszaniem się.  Balkonik to metalowa konstrukcja, która ułatwia człowiekowi chodzenie i utrzymywanie ciała w pozycji pionowej. Zależnie od modelu może być wyposażona dodatkowo w koła (koło), które umożliwia łatwiejsze poruszanie się.

Jeżeli widzimy, że starszym osobom w naszej rodzinie oraz trudniej przychodzi samodzielne poruszanie się i mimo wspierania się na lasce czasem widzimy jak osoba upada lub musi podtrzymywać się ścian – warto pomyśleć nad zakupem balkonika.

Balkoniki ceny

balkoniki HelpmediCeny balkoników są dość zróżnicowane, zależnie od materiału, z którego zostały wykonane oraz ze względu na ich wygląd i funkcje dodatkowe.  Najtańsze aluminiowe balkoniki możemy zakupić w cenie ok. 50 zł. Warto pamiętać, że taki typ sprzętu medycznego nie będzie najwyższej jakości i trwałości – nadawać się będzie raczej dla osób o drobnej budowie sylwetki, które ze względu na swoją niską wagę nie będą w stanie ich uszkodzić.
Balkoniki z dwoma kołami kosztują drożej; ich ceny zaczynają się od ok 150 zł. Takie balkoniki powinny być wykonane z wysokiej jakości produktów – szczególnie istotne jest by były dobrze wykonane koła. Jeżeli koła się zepsują łatwo może dojść do wypadku i poturbowania osoby korzystającej z balkonika, dlatego trzeba zadbać o to by sprzęt tego typu był dobrej jakości.

Balkoniki na czterech kołach są zwykle wyposażone dodatkowo w kosz czy inny rodzaj pojemnika, do którego można wygodnie zapakować przedmioty, z którymi korzystający z balkonika chce się przemieścić. Tego typu balkoniki często wyposażone są również w hamulce, które zapewniają bezpieczeństwo ich użytkownikowi. Tego typu balkoniki kosztują ok. 400 zł i są one najtrwalsze ze wszystkich rodzajów balkoników.

Jak wybrać balkonik?

W przypadku gdy chcemy wybrać najlepszy balkonik warto zastanowić się nad potrzebami osoby, dla której będzie on przeznaczony. Jeżeli nasz chory porusza się głównie po domu i jest osobą stosunkowo dość sprawną, prawdopodobnie dobrze sprawdzi się balkonik bez kółek. Jest on bardzo lekki i służy dobrze osobom, które nie potrzebują szybko się poruszać i też nie robią samodzielnie zakupów/ nie przenoszą samodzielnie jakichś przedmiotów. Tego typu balkonik trzeba podnosić każdorazowo po kilku krokach, dlatego przemieszczanie się z nim jest dość powolne. Ze względu na brak kół, balkonik tego rodzaju jest wyjątkowo stabilny.

Balkonik z dwoma kółkami jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą poruszać się z większą prędkością ale też potrzebują stabilnej podpory, która w razie czego nie przesunie im się, narażając starszą osobę na upadek.

W przypadku osób, którym zależy na dużej dozie samodzielności – chcą nadal móc samodzielnie robić zakupy, poruszać się po mieście, a jednak od czasu do czasu potrzebują pomocy w utrzymaniu pozycji stojącej i wsparcia w razie gdyby zakręciło im się w głowie – dobrze sprawdzą się balkoniki Helpmedi z 4 kołami.

Comments are closed.